Uroczysta Gala Kończy I Powiatowy Maraton Dębowy

Dodano dnia: 1 grudnia 2011 r.

W dniu 18.11.2011r uroczystą Galą Sportową w lokalu „Słoneczne Wzgórze pod Dębem” na Piaskowej Górze zakończyliśmy I Powiatowy Maraton Dębowy pod Honorowym Patronatem Starosty Wałbrzyskiego. Maraton składał się z 9 biegów o łącznym dystansie 42 km 195 m rozgrywanych na terenie gmin wałbrzyskich oraz Biegu Australijskiego, który zaliczany był do punktacji w kategoriach wiekowych. W zawodach uczestniczyło ponad 130 zawodniczek i zawodników, z których
najlepszym w kategorii Open okazał się Bartłomiej Baczewski pokonując maraton w czasie 2:39:29s na drugim miejscu z czasem 2:53:37s uplasował się Janusz Kaczuga wyprzedzając swojego brata Mirka Kaczugę z czasem 2:53:44s o 7 sekund. Najlepsza z pań Magda Kaczuga 4:27:23s wyprzedziła na ostatnich etapach maratonu Natalię Wolską 4:34:52s która ostatecznie zajęła drugą lokatę .Trzecie miejsce przypadło Zofii Kot z czasem 4:38:21s.
Zgodnie z regulaminem I P.M.D. w ostatecznej klasyfikacji mogli wziąć udział tylko ci zawodnicy, którzy ukończyli, co najmniej 6 etapów z 10 tak więc w kategorii M-70 zwyciężył Stanisław Raducki przed Czesławem Marciakiem i Józefem Żukiem, w kategorii M-60 najlepszym okazał się Kazimierz Nosal przed Józefem Mosio. Kategoria M-50 zakończyła się zwycięstwem Marka Musiała, który pokonał Ryszarda Gurgula i Eugeniusza Marcinowskiego. Największa rywalizacja była w kategorii M-40, którą to ostatecznie wygrał Edward Baczewski przed Jackiem Kowalczykiem Mirosławem Budką, w kategorii M-20 pierwsze miejsce zajął Marcin Jagiellicz przed Dariuszem Zaczykiem i Krzysztofem Urbaniakiem. W kategorii niepełnosprawnych zwyciężył Andrzej Kluba a w kategoriach VIP Beata Urbaniak i Ryszard Klimas.
Wszyscy otrzymali oryginalne kamienne trofea ze zdjęciem wykonane przez Krzysztofa Godynia oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez naszych sponsorów . Po udekorowaniu zwycięzców nastąpiło losowanie głównych nagród dla zawodników którzy ukończyli wszystkie etapy Maratonu. Wśród 134 startujących było ich 7 Bartłomiej Baczewski, Janusz Kaczuga, Mirosław Kaczuga, Edward Baczewski, Marek Musiał, Bogumił Zieliński i Andrzej Kluba. Tylko im udało się zaliczyć wszystkie biegi i ukończyć dystans maratoński. Wszyscy zostali uhonorowani specjalnymi kamiennymi statuetkami ze zdjęciem wraz z osiągniętym wynikiem czasowym oraz wzięli udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych. Losowania dokonali główni sponsorzy I P.M.D. i właściciele lokalu „Słoneczne Wzgórze pod Dębem” Państwo Beata i Kazimierz Urbaniakowie. Szczęście wygrania głównej nagrody w postaci 32 calowego telewizora LED uśmiechnęło się do Pana Marka Musiała z Bojanic. Pozostali laureaci wylosowali stacjonarne i przenośne odtwarzacze DVD Blu-Ray, wieżę hi-fi i zegarki sportowe.
Po części oficjalnej Michał Urbaniak wśród wszystkich uczestników, którzy brali udział choćby w jednym etapie i byli obecni na naszej Gali rozlosował nagrody rzeczowe między innymi telewizor i monitor LCD sprzęt elektroniczny oraz akcesoria i ubiory sportowe. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na przyjęcie i degustację tortu z logo SRS „Dęby Wałbrzych” przygotowanego przez Panią Grażynę Kaczugę.
Galę I Powiatowego Maratonu Dębowego zakończyła zabawa do rana, którą wypełniły tańce ,konkursy i domowe jedzenie oraz wspaniała rodzinna atmosfera.
Zarząd SRS „Dęby Wałbrzych” składa serdeczne podziękowanie wszystkim zawodnikom biorącym udział w całej edycji Maratonu za włożony wysiłek, pomoc i sportowe zachowanie fair play , Panu Staroście Robertowi Ławskiemu za Honorowy Patronat oraz wszystkim Władzą Gmin Powiatu za okazaną pomoc w organizacji Maratonu. Szczególne podziękowania składamy naszym Sponsorom :
Beacie i Kazimierzowi Urbaniakom oraz Prezesom Firm : Panu Krzysztofowi Brosig RONAL Polska Sp z o.o. , Pani Bożenie Niewiedział PAKT Sp. z o.o , Panu Mirosławowi Kaszubowskiemu i Panu Zdzisławowi Zapałowskiemu PRI-MEZ S.C., Panu Sławomirowi Hunek DARR S.A, Panu Mariuszowi Tatuśko,Panu Mariuszowi Gawlikowi OSiR Wałbrzych,Panu Wiesławowi Kawa i Panu Romanowi Szewczukowi Materiały Budowlane "TOP" s.c. oraz Panu Rafałowi Orłowskiemu "DACHY" za hojne wsparcie oraz pomoc w upowszechnianiu naszej idei amatorskiego współzawodnictwa sportowego.
Dziękujemy również Panu Andrzejowi Basińskiemu i mediom lokalnym za rzetelne relacje i promocję naszego Maratonu i Stowarzyszenia.
Zapraszamy wszystkich do kontynuacji swoich sukcesów sportowych w roku 2012 w drugiej edycji Powiatowego Maratonu Dębowego.
Pełen harmonogram zawodów dostępny będzie na naszej stronie na początku stycznia